„Предпразнично” надраскаха отново омразният на софиянци Паметник на Съветска армия в центъра на София, съобщи БГНЕС.
Случайни минувачи са забелязали в събота драсканици, които най-вероятно са направени със спрей, в горната част на Паметника, така че да бъде затруднено неговото почистване.
Това не е първият случай, в който Паметникът на окупаторите става обект на подобна атака през последните години. Руското посолство дори инициира преди години поставянето на видеокамери в района, за да може МВР да лови протестиращите.
Най-вероятно протестната акция е предизвикана заради наглата идея на Руското посолство да открие изложба с провокативното заглавие „Освобождение Болгарии”. Инициативата на „братушките” предизвика гневът на хиляди родолюбци, Външно министерството излезна с позиция, че 9-и септември не е освобождение, а окупация на България.
Фактор
Случайни минувачи са забелязали в събота драсканици, които най-вероятно са направени със спрей, в горната част на Паметника, така че да бъде затруднено неговото почистване.
Това не е първият случай, в който Паметникът на окупаторите става обект на подобна атака през последните години. Руското посолство дори инициира преди години поставянето на видеокамери в района, за да може МВР да лови протестиращите.
Най-вероятно протестната акция е предизвикана заради наглата идея на Руското посолство да открие изложба с провокативното заглавие „Освобождение Болгарии”. Инициативата на „братушките” предизвика гневът на хиляди родолюбци, Външно министерството излезна с позиция, че 9-и септември не е освобождение, а окупация на България.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка