16 Май, 2026

Новите случаи на коронавирус у нас са 532

Новите случаи на коронавирус у нас са 532

532 са новите случаи на коронавирус, регистрирани у нас за последното денонощие. Данните на Единния информационен портал показват, че около 4% от направените 12 771 теста са положителни. През последните 24 часа битката с вируса са изгубили 50 души /94% от тях не са били ваксинирани/, а като излекувани са посочени 451 души.

Новопостъпили в болници са 173 души /над 91% не са ваксинирани/, а от общо 5 316 хоспитализирани 629 са настанени в интензивни отделения.

Поставени са нови 3 704 дози ваксини.

Напълно ваксинираните у нас са 1 839 666 души, а над 170 000 са с поставена подсилваща трета доза ваксина./БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Демерджиев за свалената охрана на Борисов и Пеевски: Хората ще са равни пред закона

Демерджиев за свалената охрана на Борисов и Пеевски: Хората ще са равни пред закона

Вътрешният министър очаква доклад от директора на главна дирекция национална полиция по случая "Петрохан", за който твърди, че има нови факти

ДБ осъди отказа на България да участва в трибунала за руските престъпления

ДБ осъди отказа на България да участва в трибунала за руските престъпления

Позицията на правителството на Румен Радев  поставя страната ни в малцинство сред нейните европейски партньори и съюзници. Това на практика е отказ да се признае официално, че Русия е агресор, а Украйна жертва, заявяват от "Демократична България"

Шествие на мотористи блокира основни пътища в страната

Шествие на мотористи блокира основни пътища в страната

Цялото околовръстно на Пловдив е блокирано до 19:00 ч. Недоволството ескалира след като бяха вдигнати застрахователните премии, според мотористите, с над 70–80% до 100%.