28 Март, 2026

НС ще изслуша Главчев за уволнения и назначения в службите

НС ще изслуша Главчев за уволнения и назначения в службите

Димитър Главчев

Депутатите ще изслушат в петък служебния министър-председател Димитър Главчев относно уволнения и назначения в Държавна агенция „Национална сигурност“, Държавна комисия по сигурността на информацията, Държавна агенция „Технически операции“ и Държавна агенция.

Преди изслушването ще има редовен парламентарен контрол, в който ще участват служебният премиер Димитър Главчев и още двама министри. Главчев ще отговаря на два въпроса от народния представител Кристина Петкова от ПП-ДБ.

Служебният министър на културата Найден Тодоров ще отговаря на един въпрос от Стоян Таслаков от “Възраждане”, а към регионалния министър Виолета Коритарова са отправени най-много въпроса-шест на брой зададени от ПГ на БСП, на ПП-ДБ и на “Възраждане”. | БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Доказали сме, че можем да преборим завладяната държава. Имаме конкретни мерки

Божидар Божанов: Доказали сме, че можем да преборим завладяната държава. Имаме конкретни мерки

Според лидера на “Да, България”, темата с шистовия газ не е на дневен ред. “Това е поредна димка, вдигната от ГЕРБ, за да бъде отклонено вниманието от главната тема

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.