16 Януари, 2026

Нямаме подписано споразумение, ГЕРБ-СДС прекъснаха преговорите без никакво основание

Нямаме подписано споразумение, ГЕРБ-СДС прекъснаха преговорите без никакво основание

Христо Иванов

"Правеха се опити разговорите да бъдат взривени. Днес ние се разделихме с Габриел и с преговорния екип без ясно съгласие. Ние нямаме подписано споразумение", обяви съпредседателят на ДБ Христо Иванов.

"Те прекъснаха преговорите днес без никакво основание", добави Иванов.

"Наблюдаваме тежко нарушение на конституцията", заяви правосъдният министър в оставка Атанас Славов.

"Недаването на съгласие за министри е тежко нарушение. В МП направихме всичко възможно да имаме изцяло нов закон за съдебната власт и такъв имаме. Очевидно за мен е нежеланието на ГЕРБ и ДПС в това НС да се пристъпи към гласуване и приемане на този закон за съдебната власт, убеден е Славов. Подписал съм декларация за отказ от включване от проектосъстава на Министерски съвет. Ние не сме давали съгласието си да участваме в правителство с мандата на ГЕРБ", добави Славов.

Андрей Цеков е категоричен, че никога по никакъв повод не е търсено неговото съгласие да бъде включен в предложения състав на кабинет.

Катя Панева също заяви, че не е разговаряла с Габриел, пише БГНЕС. 

Сподели:

Коментари (0)

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

Анастасия Мозер: Трябва да надживеем сянката на ДС, нужни са защитници на демокрацията

По думите ѝ е жалко, че в момента няма личности на политическия хоризонт в България и това се отразява на състоянието на политиката. "По време на прехода имаше личности - Стефан Савов, Иван Костов, който направи много за България и за прехода, много смело го направи."

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

БНБ: Към днешна дата са изтеглени 58% от левовете

Към момента в обращение са пуснати евробанкноти и евромонети на обща стойност над 4.3 млрд. евро.

Васил Терзиев: Внасям пак доклада за независим анализ на  “Топлофикация София”

Васил Терзиев: Внасям пак доклада за независим анализ на “Топлофикация София”

Анализът има за цел да даде обективна и пълна картина за състоянието на дружеството, необходимите инвестиции и възможните сценарии за устойчиво развитие.