4 Май, 2026

Облачно в събота, слънце в неделя

Облачно в събота, слънце в неделя

През нощта над южната половина от страната облачността ще е разкъсана, над планинските райони купесто-дъждовна и на отделни места там ще превалява. След полунощ  по-значителна ниска слоеста облачност ще има над Дунавската равнина, която утре до обяд ще се разкъсва и намалява.

Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток.

В събота облачността ще е значителна и в Източна България, Горнотракийската низина и планинските райони ще има валежи от дъжд и гръмотевици. След обяд валежите ще спират, облачността ще започне да се разкъсва, а привечер и ще намалява. Ще духа умерен, временно силен вятър от изток-североизток.

Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°, в София - около 26°, съобщават от НИМХ.

Над Черноморието облачността ще е значителна с валежи от дъжд, на повече места и придружени с гръмотевици в следобедните часове. Ще духа умерен и силен вятър от североизток. Максималните температури ще бъдат между 24° и 26°. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще бъде около 3 бала, с тенденция на усилване.

Над планините облачността ще е по-често значителна и на много места ще има краткотрайни валежи, придружени с гръмотевици. По-интензивни ще са явленията в планините на Западна България. Ще духа умерен до силен вятър от изток-североизток, по високите части – от северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 19°, на 2000 метра - около 14°.

В неделя времето ще бъде слънчево. След обяд над планинските райони ще се развие купеста облачност, но вероятността за валежи е малка. Вятърът ще е слаб до умерен от север. Максималните температури ще бъдат между 25° и 30°.

Сподели:

Коментари (0)

Демерджиев:  МВР да се осъзнае, изборите приключиха! Бих приел да съм вътрешен министър

Демерджиев: МВР да се осъзнае, изборите приключиха! Бих приел да съм вътрешен министър

Той изрази и недоумение от посещението на ръководството на министерството в САЩ в момент, когато вътрешните проблеми остават нерешени.

Българинът създал "очите" на космическата мисия Артемис II: Бях жълтопаветник, но разбрах как жестоко сме излъгани

Българинът създал "очите" на космическата мисия Артемис II: Бях жълтопаветник, но разбрах как жестоко сме излъгани

Инженер Петко Динев – човекът, чиито камери заснеха историческия полет , е бил асистент в Техническия университет

Денков: Можем да вдигнем хората на крак, ако Радев прекрачи границите!

Денков: Можем да вдигнем хората на крак, ако Радев прекрачи границите!

Той подчерта, че ако след изборите са били първа или втора политическа сила, вероятно е нямало да се случи разделението