28 Март, 2026

Обрат: 28 съветници от Пловдив дадоха на Гергов панаира, освиркаха ги (Обзор)

Обрат: 28 съветници от Пловдив дадоха на Гергов панаира, освиркаха ги (Обзор)

Изненадващо ГЕРБ подкрепи идеята на червената група да бъдат приети акциите на Варна в международния изложбен център

28 общински съветници от Пловдив гласуваха акциите на Варна в панаира да бъдат апортирани в капитала на съвместното дружество с Георги Гергов "Пълдин Туринвест". С това бизнесменът ще придобие над 79 на сто от контрола на "Международен панаир Пловдив", съобщава "24 часа".

"Не ви е срам! Ще се постараем всички да научат кои предадоха интересите на Пловдив", заявиха гневни граждани, които присъстваха в залата. Те посрещнаха с освиркване и дюдюканията решението на местния парламент.

Гласуването беше изненадващо - на 24 ноември в общинския съвет на Пловдив се обсъждаше същият въпрос и тогава съветниците категорично се обявиха против замислената сделка и задължиха представителя си в общото събрание на "Пълдин Туринвест" Ясен Михайлов (ГЕРБ) да се противопостави на вдигането на капитала. В тази фирма община Пловдив има едва 25% и представителят на Гергов не се съобрази с позицията на Михайлов.  Така акциите бяха приети. Кметът Здравко Димитров оспори това решение в Окръжния съд, чака се насрочване на делото.

Ноемврийското общо събрание беше свикано, без да се спази изискуемият срок от 1 месец, и Гергов насрочи ново - за 9 януари догодина. Съветниците сега трябваше да решат как да гласува Ясен Михайлов. Внесените предложения бяха две - на администрацията  и на групата на „Демократична България“.

Председателят на Общинския съвет Александър Държиков поиска по тях да бъде взето едно общо решение. „Те са едно към едно, като копи-пейст. И в двете задължаваме Ясен Михайлов да гласува против“, обясни Държиков и съветниците подкрепиха процедурата.

„За втори път предлагам нашият представител да гласува „за“, колкото и да не ви харесва“, даде начало на дебатите Николай Радев от „Автентична лява БСП“. И допълни, че приватизацията на панаира е започнала по времето на Иван Костов.

„Г-н Радев, предишния път се мотивирахте, че да подарим панаира на Гергов, е най-малкото зло. Сега казвате, че Иван Костов така е решил Въпросът за панаира е същностен, тук не става дума за партии. Когато един човек държи 2/3 от капитала, дали е Георги Гергов, или Иван Иванов, той взима сам всички решения, включително и за ликвидация“, репликира го Веселина Александрова от ДБ, която и на 24 ноември беше в основата на решението представителят на община Пловдив да гласува против вдигането на капитала с акциите на Варна в панаира и да обяви, че задейства блокиращата квота.

Сподели:

Коментари (0)

Божидар Божанов: Доказали сме, че можем да преборим завладяната държава. Имаме конкретни мерки

Божидар Божанов: Доказали сме, че можем да преборим завладяната държава. Имаме конкретни мерки

Според лидера на “Да, България”, темата с шистовия газ не е на дневен ред. “Това е поредна димка, вдигната от ГЕРБ, за да бъде отклонено вниманието от главната тема

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.