16 Юли, 2026

Община Правец разсрочила 175 000 лв. задължения на фирма на Златеви

Община Правец разсрочила 175 000 лв. задължения на фирма на Златеви
Валентин Златев

Щедри жестове в полза на Васил Златев - бащата на Валентин Златев, е направила община Правец.

Според информация на сайта непосредствено преди Нова година община Правец е разсрочила солидно задължение за данъци и такси на свързана със Златев фирма. Дружеството, което е съвместно с общината, ще бъде освободено от такса битови отпадъци и за 2020 г.

Двете решения са взети на заседание на общинския съвет на 27 декември, става ясно от факсимилетата. Според едното решение Общинският съвет дава зелена светлина за освобождаването от такса смет за 2020 г. на имоти на дружества с общинско участие, използвани за спортни нужди. Кое е засегнатото дружество става ясно от следващото решение на общинарите - за разсрочване за 10-годишен период на 175 540 лв. дължими данъци и такси от "Университетски недвижими имоти Правец" АД. От решението става ясно, че сумата е начислена до края на 2019 г., а плащането й ще става на равни годишни вноски до 31 декември на съответната година.

"Знае се на кого принадлежи спортната инфраструктура в Правец, нали?", пита в писмото си до balcanec.bg авторът на сигнала.

Справка във фирмените регистри показва, че "Университетски недвижими имоти Правец" АД е 31% собственост на община Правец и 69% собственост на "Тера Тур Сервиз", собственост на управляваната от Васил Златев "Агрохолд", с действителен собственик Валентин Златев, съобщава balcanec.bg, цитиран от в-к "Сега". 

Сподели:
България застана зад Киевската декларация - ето текста, подписан от Велислава Петрова-Чанова

България застана зад Киевската декларация - ето текста, подписан от Велислава Петрова-Чанова

Българският външен министър излезе с абсурдно обяснение по темата - декларацията нямала отношение към нашето неучастие в Коалиция на желаещите

Външно отрича Петрова-Чамова да е дала подкрепа за "Коалиция на желаещите" - Киев опровергава дипломацията ни

Външно отрича Петрова-Чамова да е дала подкрепа за "Коалиция на желаещите" - Киев опровергава дипломацията ни

Явно българският външен министър не е разбрала, какво подписва в украинската столица - скандалът става комичен

Петър Волгин пред руския телевизионен канал RТ: Западът иска да разчлени Русия

Петър Волгин пред руския телевизионен канал RТ: Западът иска да разчлени Русия

Санкциите наистина имат последици, но те вредят и на нас, на хората, които живеят в Европейския съюз, защити кремълските интереси евродепутатът

Коментари (0)