17 Март, 2026

Община Свищов също обяви бедствено положение заради безводието

Община Свищов също обяви бедствено положение заради безводието

В област Велико Търново над 20 села са на воден режим това лято. Причината на някои места е остарялата водопреносна мрежа, на други - липсата на достатъчно дебит в местните водоизточници. От снощи Община Свищов обяви бедствено положение заради безводието. Засегнати са селата Българско Сливово, Горна Студена и Совата, частично са засегнати и селата Овча могила, Александрово, Червена, Драгомирово и Морава.

Областният управител инж. Георги Гугучков коментира пред БНТ, че проблемът всяка година се задълбочава. Осигурена е питейна вода за село Караисен, днес предстои среща на Гугучков с местната власт в Свищов и Павликени, както и представители на ВиК. Припомняме, че в Своге също са обявили частично бедствено положение заради същия проблем. От общината са категорични, че хората няма да издържат повече от 2 дни. Някои от тях вече си стегнаха багажа и отпътуваха при роднини в София. 
Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

Гюров: Хората с ниски доходи потребяват около 100 евро на месец за гориво

"Тези 20 евро нито са много, нито са малко. Те са точно компенсацията, която ще подпомогне хората без да ги удари по джоба“, подчертава той

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Коалицията ПП-ДБ обяви водачите на листите си за вота на 19 април

Начело на листата в  района на „лидерската битка“ – столичния 25 МИР, е Бойко Рашков

Денков не разбирал "драмата"  с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Денков не разбирал "драмата" с отпадането на Явор Божанков от листите на ПП-ДБ

Попитан защо Бойко Рашков води листа в София Николай Денков посочи, че 25 МИР е място, където стават тежки сблъсъци