4 Май, 2026

Общо практикуващ лекар: Интересът към ваксинацията спада

Общо практикуващ лекар: Интересът към ваксинацията спада

„Дози от партидата на „АстраЗенека“, чийто срок на годност изтича през лятото, вероятно ще бъдат пренасочени към съседни балкански държави, които изпитват недостиг на ваксини“, съобщи за БНР д-р Георги Миндов, председател на Дружеството на софийските общопрактикуващи лекари и заместник-председател на Столичната колегия на Българския лекарски съюз.

„Вече няма желаещи за първа игла с тази ваксина“, допълни Миндов.

Запитан как стоят нещата с „Янсен“, той поясни, че „при нея няма стигма“.

„Интересът спада. Общо говорим за всякаква ваксинация“, посочи д-р Георги Миндов.

„Или ще трябва да се ваксинираме периодично, или ще трябва да боледуваме периодично. Всеки трябва да избере. Проблемът е психологически“, коментира общопрактикуващият лекар.

Като неизпълнимо от личните лекари Миндов определи изискването те да подадат подробни таблици с данни за преболедувалите пациенти с коронавирус.

„Има подадени отчети към институциите, откъдето тази информация може да се извлече коректно“, отбеляза той.

Сподели:

Коментари (0)

ДБ внася решение за парламентарна комисия за проверка на имуществото на Пеевски

ДБ внася решение за парламентарна комисия за проверка на имуществото на Пеевски

Според „Демократична България“ временната комисия е необходима, защото случаят засяга обществения интерес и доверието, че държавата може да действа еднакво спрямо всички

Литовска гражданка намушка с нож четирима във Варна

Литовска гражданка намушка с нож четирима във Варна

Към момента се изяснява състоянието на трима от пострадалите, като четвъртият е бил прегледан и освободен

КОНПИ отне имущество за над 2 млн. евро и апартаменти на Драгановеца в Перник

КОНПИ отне имущество за над 2 млн. евро и апартаменти на Драгановеца в Перник

Лицата, на които е отнето имущество, са с повдигнати обвинения или са осъдени за различни тежки престъпления като участие в организирана престъпна група с цел извършване на данъчни престъпления, трафик на хора, разпространение на наркотици и др.