9 Юли, 2026

Очаква ни облачно време с валежи от дъжд в Югоизточна България

Очаква ни облачно време с валежи от дъжд в Югоизточна България

Днес облачността ще е значителна. Валежи от дъжд ще има в югоизточната половина от страната. През деня ще продължи да духа умерен вятър, в Западна България - от северозапад, в Източна – постепенно ще се ориентира от североизток, в югоизточните райони временно ще се усилва. Преобладаващите минимални температури ще са между 3° и 8°, в София около 4°, а максималните – между 5° и 10°, малко по-високи в крайните югозападни райони, в София около 7°. Това съобщиха за "Фокус" от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).

Над Черноморието облачността ще е значителна, с валежи от дъжд, по-значителни по южното крайбрежие. Вятърът постепенно ще се ориентира от североизток, на юг временно ще се усилва. Максималните температури ще са между 8° и 10°. Температурата на морската вода ще е 10°-11°. Вълнението на морето ще бъде 2-4 бала.

Над планините облачността ще е значителна с валежи от дъжд, над 1800 метра - от сняг. Ще духа умерен вятър, след обяд в масивите от Източна България ще се ориентира от североизток. Температурите ще се понижат и максималната на 1200 метра ще е около 5°, на 2000 метра - около 2°.
Сподели:
Издирват собственик на голям хлебозавод в Павликени

Издирват собственик на голям хлебозавод в Павликени

В акцията по издирването се включиха и доброволци. От Областната дирекция на МВР съобщиха, че на този етап няма данни за отвличане.

България, страна на контрастите: Първа по раждаемост, но и по "топящо се" население в Европа

България, страна на контрастите: Първа по раждаемост, но и по "топящо се" население в Европа

Безработицата намалява с едни от най-добрите темпове в Съюза, но страната е с най-ниския жизнен стандарт в Европейския съюз

След срещата та НАТО - как България, Турция и Румъния пазят Черно море и Източния фланг

След срещата та НАТО - как България, Турция и Румъния пазят Черно море и Източния фланг

На срещата на върха на Алианса в Анкара трите държави се споразумяха да разширят своите мисии, като включат в тях критичната инфраструктура, включително енергетиката, телекомуникациите и подводните тръбопроводи

Коментари (0)