21 Декември, 2025

Очаква се коалицията ПП-ДБ да представи състав на проектокабинет със своя мандат

Очаква се коалицията ПП-ДБ да представи състав на проектокабинет със своя мандат

Лидерите на коалицията, снимка: архив

Очаква се днес ПП-ДБ да представи състава на проектокабинета с техния мандат. Списъкът с имената бе поискан преди седмица от лидера на ГЕРБ Бойко Борисов на лидерската среща между първите две политически сили в 49-ия парламент.

Все още няма яснота дали съставът на проектокабинета ще бъде представен официално днес. Заявка за това направи съпредседателят на ПП Кирил Петков, който в петък обяви, че до вторник всяко предположение за кандидат-министър с техен мандат, ще е слух. Единственото сигурно е, че между ПП и ДБ текат усилено съвещания за персонален състав на правителство. Като сигурен се очертава и кандидатът за премиер – акад. Николай Денков, който ръководеше работните групи са обединението, които преговаряха за управленска програма и законодателни приоритети с ГЕРБ – СДС. 

От дни усилено се говори кой ще влезе в бъдещ кабинет на втората политическа сила. Под въпрос е дали в него ще присъства Кирил Петков. Не е потвърдено, но не е и отречено, че Асен Василев и Атанас Атанасов ще бъдат кандидати за министри – съответно на финансите и на вътрешните работи. Вчера се завъртяха нови имена – Даниел Лорер като министър на външните работи или на иновациите, Васил Пандов – на здравеопазването, Радослав Рибарски – на енергетиката, Владислав Панев – на екологията и други. 

От ГЕРБ нямат еднозначна позиция за присъствието на политически лидери на ПП-ДБ в евентуален МС. Останалите формации – без „Възраждане“, очакват да бъдат поканени на разговори, за да вземат решение дали ще дадат подкрепа.
Сподели:

Коментари (0)

Замърсен въздух в София: Пътуването с градския транспорт е със зелен билет

Замърсен въздух в София: Пътуването с градския транспорт е със зелен билет

Той е на стойност само 1 лев, важи за целия ден и може да се купи с банкова карта в превозното средство, от шофьорите, онлайн през сайта на Центъра за градска мобилност или от касите на градския транспорт

Майор Джейсън  „Joker„ Райков ще ръководи екипите, които ще летят на българските F-16

Майор Джейсън  „Joker„ Райков ще ръководи екипите, които ще летят на българските F-16

Мотивиран съм да работя за модернизирането на българската отбрана и да допринесем за защитата на източния фланг на НАТО, казва пилотът

Какво каза министър Георг Георгиев за починалия в САЩ българин?

Какво каза министър Георг Георгиев за починалия в САЩ българин?

"Доколкото ми е известно, той е имал и други задържания в такива центрове за нелегални мигранти, това не е бил първият такъв случай", посочи министърът на външните работи в оставка