Очаква се днес президентът Румен Радев да обяви кога ще връчи втория мандат за съставяне на редовно правителство.
Той отива при ДПС. След напрежението, което се породи в Движението за права и свободи обаче не е ясно какъв ход ще предприемат. Единият председател Делян Пеевски обяви, че веднага ще върнат папката неизпълнена, а другият - Джевдет Чакъров, изрази позиция, че трябва да се направи всичко възможно за съставяне на правителство.
По процедура папката се дава на кандидат за премиер по предложение на парламентарната група, чийто председател е Пеевски. Вчера дойде и ново предложение за третия мандат - техническо правителство. То е на ДСБ, но тепърва ще се обсъжда в ПП-ДБ дали да призоват президента да им връчи третия мандат ако втория се провали.
Още от България
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние
Гергана Петрова за ареста в Струмяни: Кой нареди да бъда задържана?
Въпреки преживяното, Петрова смята, че случаят със задържането ѝ е привлякъл общественото внимание към проблемите на общината