Домът за възрастни хора с деменция в сунгурларското село Славянци ще бъде затворен. 19 са новите случаи на коронавирус за денонощието. Общо 32 –ма обитатели на дома са с доказана инфекция от коронавирус.
"Четирима души са транспортирани в инфекциозното отделение на бургаската болница", съобщи кметът на Сунгурларе Георги Кенов, предаде БНР.
"Част от останалите пациенти ще бъдат настанени в Карнобатската болница под наблюдение, други в Бургас и Сливен. Взети са всички мерки за дезинфекция. Поддържаме непрекъсната връзка с РЗИ-Бургас. В момента правим дезинфекция и в Сунгурларе", каза още кметът.
"Още трима души ще бъдат настанени в Инфекциозното отделение в Бургас", добави директорът на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров.
"До два дни всички пациенти ще бъдат прехвърлени и домът затворен", уточни той.
Заразата в Славянци бе установена на 2 септември, болните бяха изолирани, а домът поставен под карантина. 22-ма са новозаразените в Бургаска област с коронавирус според Единния информационен портал.
Още от България
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава
Сачева: Държавният дълг расте с 13 млрд евро - ако този бюджет е оздравителен, как изглежда болестта?
Дългът расте експлозивно, а няма нито една сериозна структурна мярка за растеж на икономиката
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия