Домът за възрастни хора с деменция в сунгурларското село Славянци ще бъде затворен. 19 са новите случаи на коронавирус за денонощието. Общо 32 –ма обитатели на дома са с доказана инфекция от коронавирус.
"Четирима души са транспортирани в инфекциозното отделение на бургаската болница", съобщи кметът на Сунгурларе Георги Кенов, предаде БНР.
"Част от останалите пациенти ще бъдат настанени в Карнобатската болница под наблюдение, други в Бургас и Сливен. Взети са всички мерки за дезинфекция. Поддържаме непрекъсната връзка с РЗИ-Бургас. В момента правим дезинфекция и в Сунгурларе", каза още кметът.
"Още трима души ще бъдат настанени в Инфекциозното отделение в Бургас", добави директорът на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров.
"До два дни всички пациенти ще бъдат прехвърлени и домът затворен", уточни той.
Заразата в Славянци бе установена на 2 септември, болните бяха изолирани, а домът поставен под карантина. 22-ма са новозаразените в Бургаска област с коронавирус според Единния информационен портал.
Още от България
Кейт Бланшет и Ева Майдел стартираха Регистър на човешкото съгласие в ЕП
"Това е първият регистър за човешко съгласие какво може изкуственият интелект да използва от нашата идентичност и какво не", разказа българският евродепутат от Европейската народна партия
2 деца от футболната школа на Славия загинаха при ПТП-то на АМ "Тракия"
"Треньорът Иван Терзийски е в тежко състояние. Отивали са за участие на турнир в Албена", трагичната новина съобщиха от школата на Славия
Президентът: С помощта на България, екзархията ни в Истанбул трябва да укрепва националното самосъзнание
Премиерът Румен Радев обяви финансова подкрепа в размер на 100 000 евро за българската общност в Истанбул и 20 000 евро за нашите църкви в Одрин