"Панорама" стана част от бруталната кампания за възраждане на комунистическото поклоничество
Иван Сотиров
За съдбата на комунистическия монумент "Дом-паметник на БКП" няма диалог, няма публична дискусия, а има комунистически монолог.
Вчера предаването "Панорама" стана част от бруталната кампания за налагането на гнусната концепция за реставрация и превръщане на този зловещ символ на комунизма в културен паметник и център за поклоннически туризъм на комунистите от цял свят. След като имаме примера за това как е постъпено с Конгресния център на Националсоциалистическата германска работническа партия в Нюрнберг подходящо ще е "Дом-паметникът на БКП" да бъде консервиран в настоящият му вид и превърнат в музей на комунистическия терор. Така този монумент ще придобие полезната функция да свидетелства за жестокостите на комунизма, а не за негова реклама, както е замисъла на настоящия проект.

Още от България
2 Тежки ПТП-та с 5 жертви: "Тракия" е затворена в двете посоки
Движението се осъществява по обходен маршрут през пътен възел „Зимница“ - пътен възел „Петолъчката“ - Карнобат - Айтос - Бургас
Институтът по пътна безопасност изригна срещу Шишков: Министърът забърка невероятна каша
В нарочна позиция те коментира скандалното строителство в "Баба Алино", като изтъкват, че се правят опити да се прилагат двойни стандарти в позицията към незаконния град край Варна
Иван Шишков: Има политически чадър на ГЕРБ в "Баба Алино", но няма доказателства
От ПП поискаха изслушване на бившия шеф на ДАНС Деньо Денев, на настоящия председател на ДАНС Станчо Станев, както и на бившия шеф на ДАНС във Варна Кирил Димов, но управляващите отхвърлиха предложението