19 Февруари, 2026

Парламентът прие оставката на правителството

Парламентът прие оставката на правителството

Парламентът прие оставката на правителството, ден след като тя беше депозирана от премиера Бойко Борисов.

"За" гласуваха 156 народни представители.

Решението беше посрещнато в пленарната зала с аплодисменти.

Именно извънредната точка в дневния ред - гласуването на оставката на правителството на Борисов, доведе до спорове и скандали при първото работно заседание на новия парламент.

Депутатите започнаха да спорят кой познава Конституцията и кой не. От ГЕРБ възразиха и заявиха, че оставката не трябва да се гласува като процедура, за което бяха упрекнати, че не познават законите.

Председателят на 45-ото Народно събрание Ива Митева разясни, че "за да се обективира тази оставка, трябва да е налице конститутивен акт от нейното приемане", затова оставката трябва да бъде гласувана.

"След приемане на оставката, действащият кабинет продължава да изпълнява функциите до избиране на нов", посочи тя.

Сподели:

Коментари (0)

Румяна Бъчварова става началник на кабинета на служебния премиер Андрей Гюров

Румяна Бъчварова става началник на кабинета на служебния премиер Андрей Гюров

В периода 2009 г. - 2013 г. е началник на кабинета на министър-председателя Бойко Борисов

Лена Бориславова: Балабановци и Тошковци  си отиват по най-грозния и омерзителен начин

Лена Бориславова: Балабановци и Тошковци си отиват по най-грозния и омерзителен начин

Тя призна, че не може да изпита съчувствие след всичко, което ИТН са причинили с престоя си в политиката.

ИТН: Цицелков има петгодишна забрана от ЕК да е наблюдател на избори от името на ЕС

ИТН: Цицелков има петгодишна забрана от ЕК да е наблюдател на избори от името на ЕС

"Повдигаме въпроса - три пъти ли е арестуван Стоил Цицелков преди години в местните РПУ?"