23 Януари, 2026

Парламентът заседава извънредно по бюджетите на НЗОК и ДОО

Парламентът заседава извънредно по бюджетите на НЗОК и ДОО


Парламентът ще заседава извънредно във вторник, 7 септември. Депутатите ще разгледат на второ четене актуализацията на бюджета на Държавното обществено осигуряване и на Националната здравноосигурителна каса, предаде репортер на БГНЕС.

Според приетите от бюджетната комисия промени в актуализацията на бюджета на ДОО от 1 октомври минималната пенсия ще стане 370 лева, а коефициентът за стаж ще се увеличи до 1.35 процента.

Промените в актуализацията на бюджета на НЗОК за тази година също бяха приети от Комисия по бюджет на 3 септември и сега предстои окончателното им гласуване в пленарна зала. Според тях с 338 милиона лева се увеличават парите за здраве.

Една от водещите теми бе методиката за заплащането на допълнителните средства за работещите на първа линия. "Методиката е подписана от БЛС и от Надзорния съвет на НЗОК. Там са разписани следните условия: Ако работите пълен работен месец на пълно работно време получавате 1000 лв.; Ако работите половин месец, получавате по-ниската сума. Това е за лекарите в болничната помощ", обясни тогава управителят на НЗОК проф. Петко Салчев, припомня БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Нападателите отнели служебните оръжия на охранителите, принудили ги да легнат на земята, като единият бил вързан със свинска опашка

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Логично е да подкрепим и конкретни дипломатически усилия – включително работата на Николай Младенов

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

„Бих приел с отговорност подобно предложение и се надявам Министерството на вътрешните работи да се справи с тези задачи, които му предстоят", заяви депутатът от „Продължаваме промяната – Демократична България"