Първан Симеонов: Дебатът на предстоящите избори няма да е геополитически, а корупция - антикорупция
Ще има политизация, кой ще е служебен премиер. Но забравяме темата за професионализма в тази ситуация. За това разсъждаваме в политически образи и се говори за зависимости. Два са полюсите на зависимости – Радев и Пеевски. Борисов изчака умело в в тази ситуация. Това заяви по Нова Тв социологът Първан Симеонов. Той потвърди, че МВР има реално отношение към изборите, защото може да помогне тези, които купуват гласове, а може да разпъне и чадър над други купувачи на гласове.
Симеонов коментира и проблемите при избора на служебен премиер.
Предупреждавал съм, че промените в Конституцията ще създадат по-голям хаос и това вече е факт и се случва. По-важен е големият политически разговор. Политически се променя географията в страната. Дебатът вече не за и против войната в Украйна, не е геополитически, а корупция и борба с корупцията. Вече не се делим на евроатлантици и евразийци. Темата корупция – антикорупция може да стане знаме на нов политически формат. Там може да се наредят дори ДПС-Доган, ИТН и ГЕРБ. Та дори и БСП. Там може да се позиционира и президентът. Тоест всички срещу Пеевски, а той ще се бори и борбата ще бъде ожесточена. На предстоящите избори можем да наблюдаваме и ситуации, че социологическите данни говорят едно, а резултатът е съвсем друг. Пеевски беше сатанизиран неоснователен и в огромен размер, а неговият отговор ще бъде ответен, прогнозира Симеонов.
Още от България
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия
"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"
Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов
От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка
Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула
"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя