20 Юни, 2026

Пътна полиция засилва контрола около училищата

Пътна полиция засилва контрола около училищата

Пътната полиция започва нова операция в цялата страна. Засилва се контролът около училищата и детските градини. Ще се следи и дали се дава предимство на пешеходци и велосипедисти, обяви Мария Ботева от МВР.

"Голяма част от децата, а и техните родители използват последните дни, в които няма дъждове, за да могат да управляват велосипедите си. В тази връзка с цел осигуряване безопасността на децата от днес до 30 септември започва специализирана полицейска операция на пътна полиция, насочена върху това да бъде опазен животът и да бъде опазено здравето на децата, на техните близки и на онези хора, с които те отиват на училище и се връщат от училище до дома. Акцентът е концентриран особено в градовете София и техните области, които обслужват като териториално разделение Бургас, Варна, Хасково, Кърджали, Монтана и Плевен", обясни Мария Ботева.
Сподели:
Делян Добрев планира оттегляне от активната политика: Давам път на младите

Делян Добрев планира оттегляне от активната политика: Давам път на младите

Той благодари на Бойко Борисов, че го е подкрепял през целия му партиен път

Божков заплаши "Левски", че ще бъде изваден от евротурнирите: "Не заслужават нищо"

Божков заплаши "Левски", че ще бъде изваден от евротурнирите: "Не заслужават нищо"

"Защо плачат и фенове плачат, не мога да кажа - те не знаят ли, че когато се дават пари, трябва да се връщат?".

АСБ: Антиукраинската кампания обслужва интересите на Кремъл – а не на България

АСБ: Антиукраинската кампания обслужва интересите на Кремъл – а не на България

Използват се теми като „традиционни ценности“, „православие“, „мир“, „братски народи“ и „защита на вярата“, за да прикрият истинската цел на своите операции – ерозия на българската държавност и общество, отслабване на подкрепата за Украйна и подмяна на моралната истина за руската агресия

Коментари (0)