23 Декември, 2025

Перверзия - кремълският човек открива паметник на самоубилия се на 10 септември 1944 г. Захарчук

Перверзия - кремълският човек  открива паметник на самоубилия се на 10 септември 1944 г. Захарчук

Юрий Захарчук

Президентът мълчи – кой е героят създал модерната българска пожарна

 Днес президентът Румен Радев е открил паметник на руския белоемигрант Юрий Захарчук. Каква политическа 

перверзия,

 наистина! Събитие то коментира пред Faktor.bg бившият журналист от „Радио Свободна Европа“ и емигрант в САЩ Константин Мишев.

Ще разбере ли българската публика какво искам да кажа - Захарчук, който създава модерната българска пожарна, се самоубива на 10 септември, 1944 година, за да не попадне жив в ръцете на окупаторите – Червената армия, чиито подли и низши нрави той познава от личната си съдба, казва Мишев. 
То е възмутен от наглостта, че баш кремълският човек Радев открива паметника. 

И смятате ли, че е казал и дума за

трагичната смърт на Захарчук

Разбира се, че не. Ще разрешат ли на Радев да каже подобно нещо? Иска ли го Радев? Все пак ще има паметник на Захарчук и след прокремълския президент на България. Защото огнеборецът остави дори животът си за нашата България. Той е бил повече българин от сегашния президент. Повече, казва Константин Мишев.

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България