28 Април, 2026

Пет партии не са подали финансовите си отчети за 2020 г.

Пет партии не са подали финансовите си отчети за 2020 г.

121 политически партии подадоха в Сметната палата годишните си финансови отчети и списъците на дарителите си за 2020 г., като спазиха изискванията за представянето им и предвидения в Закона за политическите партии срок.

Не са подали годишни финансови отчети пет партии: ПП „Балканска демократична лига“, ПП „Движение за европейска интеграция“, ПП „Движение на непартийните кандидати“, ПП „Национал-демократична партия“ и ПП „Обединена социалдемокрация“.

Сметната палата ще уведоми прокуратурата за това, че една от неподалите отчети партии ПП „Движение за европейска интеграция“ прави това нарушение за втора поредна година.

Освен това, отчетите на три партии – ПП „Български земеделски народен съюз“, ПП „Движение експерти за регионите“ и ПП „Новото време“, са подадени след законоустановения срок, но са спазени изискванията на ЗПП относно формата, съдържанието и начина на представяне.

Съгласно ЗПП, ще бъдат глобени всички партии, които не са представили отчети, както и тези, чийто отчети са представени след законовия срок. Имуществената санкция е в размер от 5000 до 10 000 лв.
Сподели:

Коментари (0)

Добри Митрев за високите цени: Моделът на земеделското производство е абсолютно погрешен

Добри Митрев за високите цени: Моделът на земеделското производство е абсолютно погрешен

Помощта е насочена към субсидиране на декар площ, на животинка, а не към произведена продукция. Ние нямаме голям оператор, който да изкупува продукцията и от мащаб да преговаря – дали с търговски вериги, дали с търговци, дали с прекупвачи.

Мирослав Севлиевски: Радев излетя, но да видим кога и как ще кацне

Мирослав Севлиевски: Радев излетя, но да видим кога и как ще кацне

Три са думите, които са дали основание на опозицията в новия парламент да съществува - корупция, путинизъм и дугинизъм

Отново заседание по делото „Дебора“ в Пловдив

Отново заседание по делото „Дебора“ в Пловдив

Досега защитата на обвиняемия приятел на Дебора, нанесъл й рани с макетен нож, е поискала 20 пъти отвод на съдебни състави в Пловдивския районен съд заради предполагаема предубеденост