18 Август, 2026

Петър Чолаков: Борисов сега е в ролята на политически рентиер, чиито авоари се покачват

Петър Чолаков: Борисов сега е в ролята на политически рентиер, чиито авоари се покачват
Петър Чолаков

Ходът на БСП не е изненадващ. Не съм изненадан, че ще има и трети парламентарни избори. Пред НС стоят задачите – да се актуализира бюджета, реформа на прокуратурата, на бюрото за защита на свидетели …Сега просто мачът се доиграва. Предстоят нови избори, а следващото служебно правителство може да си бъде старото, а може да има и леки промени в него. Това коментира в студиото на Би Ти Ви политологът Петър Чолаков по повод ситуацията в страната.

Прогноза му какво ще се случи на изборите той се опита да опише метафорично.

Първо, комиците започнаха вече да говорят сериозно, въпросът е дали им се получава – това ще видим на изборите.

Бих нарекъл Борисов политически рентиер – защото без да прави нищо сериозно, неговите авоари нарастват, нещата се развиват благоприятно за него.

Българинът от гледна точка на прагматизма, ще отиде един път на работа, а не три пъти. Така в общи линии стои и въпросът какво ще бъде поведението му на предстоящите избори. 

Сподели:
Нивото на Дунав при Галац  спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Нивото на Дунав при Галац спадна до 16 см - най-ниската стойност за последните 30 години

Островът в средата на реката близо до Галац се разраства както на дължина, така и на ширина и това принуждава ферибота, свързващ Галац с окръг Тулча, да заобикаля няколкостотин метра, за да избегне засядане

По Путински: И Радев поиска военна подготовка в училищата

По Путински: И Радев поиска военна подготовка в училищата

В програмата на правителството е заложено учениците да придобият повече знания и умения за реакция при извънредни и кризисни ситуации, а предмета "Добродетели и религия" остава за учебната 2028/2029

Задимена е голяма част от община Трън, готвят се за възможно навлизане на огъня от Сърбия

Задимена е голяма част от община Трън, готвят се за възможно навлизане на огъня от Сърбия

Към настоящия момент не са установени огнища на пожар в България. На терен са разположени дежурни екипи, които следят обстановката и са в готовност за реакция.

Коментари (0)