8 Февруари, 2026

Пламен Димитров – лидер на БНС: „Ако няма национализъм, нямаме и бъдеще“ (видео)

Пламен Димитров – лидер на БНС: „Ако няма национализъм, нямаме и бъдеще“ (видео)

Пламен Димитров

„Доста често срещаме негативно отношение от страна на институциите и това е, разбира се, под влияние на различни леви чужди организации, които за съжаление, имат силни лобита във властовите структури и съответно се опитват по всякакъв начин да пречат не само на нас, но и на всякакъв тип родолюбиви инициативи, които са насочени към опазване на българската памет на българската култура.“, казва Пламен Димитров.

„Едно от много важните неща, с които се занимаваме, а именно да възстановим тази последователна приемственост между поколенията националисти, защото това е нещо много важно. Имаме, в тази връзки, и редица мероприятия, които организираме като лекции, семинари, различни обучения и за нашите членове, но и за по-широк кръг хора, които могат да дойдат, ако имат интерес. Правим различни чествания и възпоменания и за български герои, които са забравени или поради някаква причина, като ген. Луков, който комунистите са се опитали въобще да ги изтрият от историята.“, споделя Димитров. 

„Луков марш започна след една среща между представители на нашата организация, тогава още съвсем млади, и възрастни легионери, оцелели след комунистическите репресии, след лагерите, след всички онези ужаси на предишния режим, които се опитаха да пречупят духа на българските националисти и да ликвидират национализма.“, разказва Пламен Димитров.

„Национализмът е любов към своето, към близките ти. Това е всъщност едно разбиране и затова че хората, които са ти близки не са само най-близкият кръг до теб, семейството ти, това е по-големият ти род и цялата нация. Ние сме едно цяло и трябва да се отнасяме към всеки член на нашия народ като към член на нашето семейство.“

Целият разговор на проф. Никола Алтънков с Пламен Димитров можете да гледате във видеото: 

Сподели:

Коментари (0)

 Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Шефът на Националната полиция: Стреляно е вътре в кемпера, няма изстрели отвън

Сигналът за буса е подаден от овчар към 9,20 часа тази сутрин, оперативните действия продължават

Криминален психолог: Мотивът за убийствата е ключ към разплитане смъртта на шестимата

Криминален психолог: Мотивът за убийствата е ключ към разплитане смъртта на шестимата

Според Неделчо Стойчев става дума за разширено самоубийство, но дали е така - предстои да бъде доказано или отхвърлено от разследването на мистерията "Петрохан"

Огнестрелни рани сложили край на живота на тримата, открити в кемпера край  Враца - три версии

Огнестрелни рани сложили край на живота на тримата, открити в кемпера край Враца - три версии

Предполага се, че откритият кемпер да е същият, който се издирва по случая "Петрохан" и е свързан с изчезването на Ивайло Калушев и двете момчета