20 Май, 2026

Пламен Николов: ИТН никога няма да се примири да е безгласна патерица

Пламен Николов: ИТН никога няма да се примири да е безгласна патерица

Пламен Николов

"Българските граждани станаха свидетели на политически игри"

Макар и след непълен мандат, 47-ото Народно събрание остави ярка линия за своята дейност в българската общественост, българските граждани станаха свидетели на политически игри. Това каза народният представител от „Има такъв народ“ Пламен Николов в декларация от името на парламентарната група на "Има такъв народ", посветена на края на 47-ото Народно събрание.

"Както между предишните коалиционни партньори и между управляващи и опозиция. Управляващото мнозинство трябваше да демонстрира единство и експертиза. Ние не бихме си позволили да бъдем безгласна патерица на властта. Ние от ИТН в никакъв случай не бихме си позволили да нарушим националния интерес на България." - коментира Николов.

"По една или друга причина, първоначално сформираното управленско мнозинство не успя да обърне поглед в една посока и започна да фаворизира едни участници в коалицията, за сметка на други", продължи той.

Депутатът се обърна към колегите си в залата с пожеланието следващото Народно събрание са присъстват не само политически фигури, но и експерти.

За да дадем възможност на българските граждани, да преведат страната през нелеките времена, които предстоят, каза още Николов. /БГНЕС


Сподели:

Коментари (0)

Времето днес: Бури, градушки и силен вятър в голяма част от България

Времето днес: Бури, градушки и силен вятър в голяма част от България

20 май ще донесе нестабилна атмосфера с валежи, гръмотевици и силен северозападен вятър. По Черноморието и в планините се очакват краткотрайни, но интензивни превалявания.

ДПС отбеляза 37 години от майските събития при т. нар. “Възродителен процес“ в Джебел

ДПС отбеляза 37 години от майските събития при т. нар. “Възродителен процес“ в Джебел

Тогава градът става център на протестите срещу насилствената смяна на имената

Огромен червен килим за Дара - от нея много прегръдки за децата и послание към Fred Again

Огромен червен килим за Дара - от нея много прегръдки за децата и послание към Fred Again

"Моята мечта винаги е била за обединявам хората и ви благодаря, че сбъдвате мечтата ми"