Радев направи сам себе си ненужен
"Президентът Румен Радев избра да бъде популист", коментира пред телевизия "Европа" бившият държавен глава Росен Плевнелиев.
Според него, Радев се бори за властта "на всяка цена".
"И Корнелия Нинова, и Радуев пълнят, където могат, с агенти на Държавна сигурност и обучени в Русия, зависими от Русия хора", заяви Плевнелиев.
"Сега е време за сериозно управление, за държавници, не за популисти които си играят със страховете на хората", каза още Плевнелиев и продължи:
"Радев се изнерви, защото той направи сам себе си ненужен. Виждате го, че го няма никакъв и никой не очаква нищо от него, освен да се появи в някое телевизионно студио и да плюе отново".
"На един държавник не му отива това, той трябва да е доблестен и благороден. Той трябва да каже "благодаря" на правителството когато то е свършило добре работата си в труден момент", завърши коментара си Плевнелиев.
Още от България
Георги Георгиев: България излиза от Сивия списък за пране на пари - огромен успех!
Страната ни е изпълнила 40 от общо 40 специфичните препоръки на мехдународната организация FATF
ВСС назначи Мариан Маринов за изпълняващ функциите директор на НСлС
Не са постъпили предложения за избор на титулярен директор
България е отчела най-високата годишна инфлация в Еврозоната
За целия Европейски съюз годишната инфлация през май е достигнала 3,3 на сто спрямо 3,2 на сто през април