До 486,65 на 100 000 души население спадна двуседмичната заболеваемост от коронавирус в Пловдивска област и това извежда региона от тъмночервената зона на разпространение. В същото време обаче община Пловдив остава в тъмночервената зона със заболеваемост от 535 на 100 хиляди. Най-ниската заболеваемост е в община Кричим (181 на 100 хил.), а най-високата в Лъки (878 на 100 хил.), съобщи директорът на Регионалната здравната инспекция д-р Сийка Димчева.
Сред регистрираните за денонощието 219 случая има лаборант. Шестима са новозаразените в детски градини и училища.
Повечето от новозаразените се лекуват в домашни условия, а в болница са постъпили 25 души. Така общият брой на настанените в болница става 687, като при по-голямата част пациентите няма усложнения. На интензивно лечение са 110 пациенти, а шестима от тях са имунизирани.
Починали са осем души на възраст между 49 и 83 години.
Към днешна дата в областта има близо 3 700 активни случая. Под карантина са почти 4 600 души, съобщава БНР.
Фактор
Сред регистрираните за денонощието 219 случая има лаборант. Шестима са новозаразените в детски градини и училища.
Повечето от новозаразените се лекуват в домашни условия, а в болница са постъпили 25 души. Така общият брой на настанените в болница става 687, като при по-голямата част пациентите няма усложнения. На интензивно лечение са 110 пациенти, а шестима от тях са имунизирани.
Починали са осем души на възраст между 49 и 83 години.
Към днешна дата в областта има близо 3 700 активни случая. Под карантина са почти 4 600 души, съобщава БНР.
Още от България
Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня
Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"
Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)
Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка