„Това, което в момента не знаем е, колко министри имат ГЕРБ в този кабинет. Не е ясно и след ротацията колко ще има. Това, което трябва да си пожелаем, е независимо как се развива сглобката – в края на годината да има повече родени деца, България да е по-въоръжена, з ада се брани и избирателният процес да е ремонтиран, за да има по-честни избори”, заяви пред Нова телевизия бившият министър на енергетиката Мирослав Севлиевски.
„Март наистина като че ли се оказва месецът на надеждите. За разлика от миналата година, която беше годината на компромисите, забравянето и съглашателството. На дадени обещания. На закани един към друг. Хубаво е в началото на годината да сме изпълнени с един умерен оптимизъм, разбира се, мислейки критично към това, което ни очаква. И най-вече, защото делегираме правото на властимащите да ни управляват. Те са там, защото ние сме го решили, И колкото и да е банално – те са хора на заплата, която се формира от нашите данъци. Те са слуги на народа. Банално, но факт”, коментира преподавателят от НБУ Росен Стоянов.
„Според мен не идва никакъв по-спокоен период. Фактът, че миналата година е годината на политическия кураж – българските политици имаха куража да съставят правителство след две години. Но те не показаха никакво желание да покажат, че действат заедно”, подчерта и политологът Татяна Буруджиева.
„Знам, че да се премълчава – винаги е вредно. Не само в политиката, но и в живота. Мълчанието е много вредно за политическата обстановка за България. Ако застанеш отпред и кажеш всичко, което се случва – хората ще те разберат. Няма никакво съмнение. Защото онези, които слушат тези разговори, следят политиката в България и си правят изводи за собствения си живот. Следователно ще те разберат”, посочи бившият депутат Асен Агов.
Фактор
„Март наистина като че ли се оказва месецът на надеждите. За разлика от миналата година, която беше годината на компромисите, забравянето и съглашателството. На дадени обещания. На закани един към друг. Хубаво е в началото на годината да сме изпълнени с един умерен оптимизъм, разбира се, мислейки критично към това, което ни очаква. И най-вече, защото делегираме правото на властимащите да ни управляват. Те са там, защото ние сме го решили, И колкото и да е банално – те са хора на заплата, която се формира от нашите данъци. Те са слуги на народа. Банално, но факт”, коментира преподавателят от НБУ Росен Стоянов.
„Според мен не идва никакъв по-спокоен период. Фактът, че миналата година е годината на политическия кураж – българските политици имаха куража да съставят правителство след две години. Но те не показаха никакво желание да покажат, че действат заедно”, подчерта и политологът Татяна Буруджиева.
„Знам, че да се премълчава – винаги е вредно. Не само в политиката, но и в живота. Мълчанието е много вредно за политическата обстановка за България. Ако застанеш отпред и кажеш всичко, което се случва – хората ще те разберат. Няма никакво съмнение. Защото онези, които слушат тези разговори, следят политиката в България и си правят изводи за собствения си живот. Следователно ще те разберат”, посочи бившият депутат Асен Агов.
Още от България
Гълъб Донев: Закриваме Комисията по досиетата защото агентите за проверка са малко, а щатът на Комисията е раздут
Вицепремиерът обясни и каква е философията на бюджет 2026, като изтъкна, че най-кресливи са тези, които са им оставили едно много лошо наследство
Христо Панчугов: Позицията на кабинета - налага се да похарчим едни пари, е откровено безобразие
Когато говори за мир, посланието на Радев е - Украйна да се предаде, да умре, а хората да спрат да се борят за свободата си, подчертава политологът
Днес е първият протест срещу управлението на Румен Радев – изходът зависи от нас
Правителството ще продължи неотклонно своите политики, прикрити зад познатите пропагандни клишета с дефанзивно ударение: „защита на националния интерес“, „защита на българския суверенитет“, „защита на българския патриотизъм“, но чрез тях ще обслужват руските геополитически интереси