23 Февруари, 2026

Политолог: Има подозрения, че Първанов отново се готви за президент

Политолог: Има подозрения, че Първанов отново се готви за президент

Георги Първанов и Корнелия Нинова

Петков уточни, че на пленума на БСП не е взето категорично решение за подкрепа на Румен Радев за втори президентски мандат

„От оптимизъм през скептичност до разочарование. Така симпатизантите възприемат преговорите на „Позитано“ 20 между БСП, „Движение 21“, АБВ, „Нормална държава“ - опита на Корнелия Нинова да върне в лоното на социалистическата партия хора, които през годините по различен повод са си тръгвали от БСП“, коментира политологът Румен Петков пред БНР. 

„Изненадан съм от подобен ход в личностен план. Не знам как тези четири остри камъка ще работят заедно. Дано не съм лош пророк, но очаквам развитие на събитията, което няма да доведе до положителни резултати за подобна коалиция“. 

Според него ресурс има само Татяна Дончева и „Движение 21“. 

„Но целта не е тези партии да донесат свои избиратели, а да се даде знак в обществото. Сам по себе си този ход е интересен. Но последните години са твърде близко и хората още помнят какво се случваше в лявото политическо пространство - как АБВ участваше в правителството на ГЕРБ, например. Но има и друг момент - някои съзират в този ход продължаване на борбата срещу Радев и подозрения, че Първанов отново се готви да се кандидатира за президент“. 

Петков уточни, че на пленума на БСП не е взето категорично решение за подкрепа на Румен Радев за втори президентски мандат. 
Сподели:

Коментари (0)

Кабинетът "Гюров" уволни и назначи 28 нови областни управители

Кабинетът "Гюров" уволни и назначи 28 нови областни управители

Тази практика не е извънредна, случвало се и при други служебни правителства

Крум Зарков: За БСП има само една смъртоносна заплаха

Крум Зарков: За БСП има само една смъртоносна заплаха

Нашата цел е да заведем БСП там, където трябва да бъде и заслужават българските граждани, обясни лидерът на социалистите. 

Варели Жаблянов: Радев няма претенции към лявото политическо пространство

Варели Жаблянов: Радев няма претенции към лявото политическо пространство

Няма социологическо изследване, което да демотивира БСП да участва в избори, категоричен е социалистът