"Решението на ЦИК машинното гласуване да отпадне привнесе много особена динамика в тези избори, защото не се знае колко от хората ще реагират на това решение и в каква посока", каза пред Euronews Bulgaria политилогът Георги Киряков.
"Хората биха могли да кажат, че това е ужасяващо събитие и демокрацията в България няма вече никакви основи. Възможно е обаче заради случилото се много хора да се активизират и да отидат да гласуват, за да натрият носа на тези, които се опитват да направят това", смята той.
"Резултатите може да бъдат много изненадващи за много хора – и за избиратели, и за политици", прогнозира Киряков.
Още от България
„Да кажем, че знам“: Демерджиев с шокиращ намек за Петьо Еврото
Готви ли се бомба с разкритията за скандалния следовател! За това загатна шефът на МВР
15-годишен шофьор и още 4 деца пострадаха в катастрофирала в стълб кола
Лек автомобил, управляван от 15-годишно момче, се е удари в стълб в Горна Оряховица. Пострадал е шофьорът, двама 14-годишни и двама 12-годишни пътници.
Отделяме за отбрана колкото Франция и изпреварваме Италия - в „златната среда“ на НАТО
Пред България са Гърция с 2,85% и Румъния с 2,28%, а останалите държави от Югоизточна Европа се движат около минималния праг на Алианса