4 Февруари, 2026

Пореден протест събира недоволни от „наглото превземане на съдебната власт“

Пореден протест събира недоволни от „наглото превземане на съдебната власт“

Поредният протест на „Правосъдие за всеки" срещу наглото превземане на Съдебната власт ще се проведе в сряда, от 18 ч. пред Съдебната палата.

„Времето за реакция изтича! Вече се осъществи един от очакваните сценарии – за овладяване на Върховния административен съд. Съдийската колегия на ВСС наруши Конституцията и решение на Конституционния съд, за да остави удобния за Момчето съдия Георги Чолаков начело на съда и след изтичането на мандата му на 22 ноември, уж временно. Сто съдии бяха статисти в този печален спектакъл и дори не посмяха да излъчат сред себе си достоен кандидат за поста. Така съкращението ВАС вече може да се разчита като „Върховен административен страх", съобщават организаторите.

„Също по план се развива и другата схема, с която един политик - олигарх ще запази властта си над Прокуратурата. Доказалият с поредица от действия и бездействия лоялността си към него Борислав Сарафов остана единствен кандидат за поста главен прокурор и вече обяви концепцията си за управление, възраждаща традициите на тоталитарното правосъдие. Така, ако парламентът безкритично гласува тези му идеи, обличайки ги в закон, застрашени ще са всички неудобни за едноличната власт свободни граждани.

„Правосъдие за всеки" призова президента и партиите в парламента, които все още не са в Бандата на Момчето, да предприемат спешни действия за отвоюване на държавата. Най-важно е със законови промени да бъде прекратена процедурата за избор на главен прокурор от органа с отдавна изтекъл мандат и да започне веднага процедура за избор на нов състав на ВСС.

Призоваваме свободните граждани да се включат в ежеседмичните ни протести пред Съдебната палата, които ще пренесем и пред Народното събрание, ако то не реагира на призивите ни. Време за бездействие повече няма!“, казват още от организацията. I БГНЕС
Сподели:

Коментари (0)

Българският посланик в РС Македония поднесе венец на гроба на Гоце Делчев

Българският посланик в РС Македония поднесе венец на гроба на Гоце Делчев

Гоце Делчев изгражда мрежа от тайни революционни комитети из цялата територия на Македония и Одринска Тракия. Негова е заслугата за създаването на четническия институт на ВМРО. 

Перник е с най-малкото нарушения с еврото от проверените 5 области

Перник е с най-малкото нарушения с еврото от проверените 5 области

Стотици хиляди са сигналите за нарушения във връзка с въвеждането на еврото, постъпили в НАП, за областите в обхвата на ТД НАП - София. Само 14 от тях са от област Перник, каза началникът на "Оперативни дейности” към НАП

ИТН към Йотова: Служебният премиер не трябва да е политически оцветен, както са Гюров и Главчев

ИТН към Йотова: Служебният премиер не трябва да е политически оцветен, както са Гюров и Главчев

"Няма да е полезно за българските граждани да се допуснат шарлатаните да влязат отново във властта през задния вход."