25 Февруари, 2026

Предлагат билетът в градския транспорт да се плаща за време

Предлагат билетът в градския транспорт да се плаща за време

Билетът за градския транспорт в София да е за време. Предложението ще бъде внесено скоро за обсъждане и гласуване в Столичния общински съвет. Предвижда се пропускът за автобус, тролей, трамвай и метро да бъде за 30 или 60 минути. От столичния квартал „Младост” до централната гара в София. Това е разстоянието, което Емилия Тодорова изминава всеки ден по два пъти, с градския транспорт.

„Трябват два билета, даже три се налага. Например, от „Младост” 4 до метрото за толкова кратко време, за една спирка, пак е 1,60 лева”, посочва  тя пред Нова ТВ

Идеята на общинските съветници е билетът да е за 30 минути или за час. И дават конкретен пример.  „Ако сте жител на „Люлин” 5и ползвате трамвай 8, за да ви доведе до метростанция „Люлин” и след това да ползвате метрото, с този превозен документ бихте могли да ползвате и трамвая за няколко спирки… и след това да ползвате метрото”, твърди Зафир Зарков, Столичен общински съвет.

Предимството е, че няма да се дупчат два билета за две превозни средства. „До 31-вата минута има право да използва целия градски транспорт и на последното място, на което се е качил, да довърши своето пътуване”, заяви Зарков.

Според Емилия обаче, в час пик би било невъзможно да се възползва от това предимство.  Но голяма част от пътниците приветстват идеята. За шофьорите на градския транспорт също би било облекчение, за да продават по-малко билети, докато работят. Все още не е ясно дали ще има някакво поскъпване на билетчето и каква ще е цената както за 30-минутното, така и за 60-минутното.
Сподели:

Коментари (0)

Народното събрание днес гласува ветото на президента върху Изборния кодекс

Народното събрание днес гласува ветото на президента върху Изборния кодекс

Правната комисия преодоля ветото на Илияна Йотова с гласовете на ГЕРБ, "Възраждане", ИТН и един глас на БСП

Очакват се превалявания от дъжд на изток и повече слънце на запад

Очакват се превалявания от дъжд на изток и повече слънце на запад

Облачността над страната ще е променлива, над Източна България по-често значителна. Максималните температури са между 7° и 12°, в София – около 8°.

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Премиерът изрази позицията на България пред "Коалиция на желаещите": Силна подкрепа за Украйна

Изявлението на Гюров беше направено по време на видеоконференция на "Коалицията на желаещите", начело с Великобритания и Франция