22 Декември, 2025

Предупреждение: Очаква се да паднат две месечни норми дъжд в рамките на няколко часа

Предупреждение: Очаква се да паднат две месечни норми дъжд в рамките на няколко часа

Предупреждение за опасен Черноморски циклон с голямо количество дъжд. Очаква се в Добричко, Варненско и Бургаско обстановката да е динамична.

„Паника не трябва да има, но трябва да има подготовка. Действително над Черно море има циклон, който се движи от изток на запад, което е необичайно. Затова в Западната част на Черно море ще паднат обилни валежи. Най-опасни дни ще бъдат сряда срещу четвъртък, четвъртък, събота и събота срещу неделя. Ситуацията се променя постоянно, както може да има силни валежи, така може и да няма. Това се дължи на необичайните атмосферни процеси“, обясни метеорологът Симеон Матев.

"От сряда до неделя цялата страна ще е под влияние на Черноморския цилкон. Обилните валежи ще бъдат на север от Калиакра, около нос Емине и на юг от Созопол. Но не е задължително това да се случи“, каза още Матев.

Той посочи, че е възможно количеството валежи да бъде на няколко пъти с около 30-40 литра на квадратен метър.

 „Очаква се да паднат две месечни норми в рамките на няколко часа“, допълни Матев.

Сподели:

Коментари (0)

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Откриха 11-годишно бургазлийче, обявено от дни за общодържавно издирване

Ангажираните полицейски служители осъществили множество оперативно-издирвателни действия, но днес случаен гражданин, разпознал малолетния по снимки във Фейсбук групите и алармирал Първо Районно управление в града

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

От АПИ отрекоха твърдение на бивш вицепремиер, че са купували 50-метрова яхта

Бившия служебен вицепремиер и министър на вътрешните работи, назначен от Румен Радев, Иван Демерджиев заяви, че държавно учреждение си е купило 50-метрова яхта

 От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

От „Възраждане“ искат оставки в АЕЦ „Козлодуй“ след извънредното спиране на 6-и блок

Според Йордан Тодоров подобна поредица от две аварийни спирания непосредствено след планов ремонт е безпрецедентна за най-голямото и най-печелившо държавно енергийно дружество