17 Април, 2026

Преговорите за правителство стартираха със сектор „Енергетика“( на живо)

Преговорите за правителство стартираха със сектор „Енергетика“( на живо)

Победилата на парламентарните избори партия "Продължаваме промяната" започна днес серия от експертни разговори по ключови политики с цел изработване на коалиционно споразумение. Те ще продължат до събота - 27 ноември. В момента текат преговорите по тема "Енергетика", които могат да се следят в реално време.

Преговорите за коалиция, домакинствани от "Продължаваме промяната", започнаха с минута мълчание в памет на жертвите от магистрала "Струма".

Работните групи по теми „Енергетика” и „Икономика” провеждат разговорите паралелно и те се предават на живо в профилите на ПП в социалните мрежи.

Кирил Петков участва в групата, обсъждаща икономическата тема, а Асен Василев в работната група за енергетиката.

Общо 18 са темите, които ще бъдат на масата на преговорите. Във всяка една са поканени да участват по трима експерти от БСП, "Има такъв народ" и "Демократична България". Идеята е да бъдат обсъдени основните проблеми на съответния сектор, предложенията и мерките, които се предвиждат според програмите на различните партии. Във всяка една от дискусиите ще участва по един от лидерите на "Продължаваме промяната" Кирил Петков и Асен Василев. Срещите ще бъдат проведени като паралелни дискусии.

Сподели:

Коментари (0)

1224 обвиняеми и подсъдими могат да гласуват в секции в арестите и затворите

1224 обвиняеми и подсъдими могат да гласуват в секции в арестите и затворите

Обвиняемите и подсъдимите, които нямат влязла в сила присъда към датата на провеждането на избори, имат възможност да гласуват. В затворите  броят им е 650, а в арестите – 574.

Заетостта в България и в Европейския съюз счупи рекордите

Заетостта в България и в Европейския съюз счупи рекордите

У нас коефициентът на заетост през 2025 г. достига 77 процента, което е най-високото равнище за България от началото на воденето на съпоставими данни от Евростат през 2009 година

След изборите: затегнете коланите, затворете очите, влизаме в тъмен тунел

След изборите: затегнете коланите, затворете очите, влизаме в тъмен тунел

Изборите идват, а предизборната кампания премина без отговор на важните въпроси, затова на българите им остава едно...