По 1000 лева от заплатата си ще дарят премиерът, заместниците му и министрите, със средствата ще бъдат подпомогнати 300 социално слаби семейства по време на извънредното положение.
По решение на кабинета от днес сумата от 20 000 лева ще се разпредели от Фонд „Социална закрила“ към социалното министерство. Към фонда се създава и програма за подпомагане на схемата за раздаване на пакети с хранителни продукти.
До момента през оперативната програма за храни са раздадени 6000 тона храни, планира се раздаването на още 1500 тона, те ще стигнат до 40 000 уязвими.
Фонд „Социална закрила“ ще открие дарителска сметка, парите от която също ще отидат за закупуване и предоставяне на храни.
България
Премиерът и министрите даряват по 1000 лв. за социално слаби семейства
Автор: Илиана Славова

Още от България
Павлина Панова: Пречат на Конституционния съд да приключи делото за законността на изборите
"Информационно обслужване“ е предало на СГП предоставените му материали по конституционното дело, ведно с техническите носители и устройства без разрешението на КС“, обяви тя
ЦИК е готова да предостави на "Информационно обслужване" данните за преизчисляване на изборните ризултати
Материалите са налични в Комисията
Христо Гаджев: Русия застрашава териториалния суверенитет на Европа
Има наплив от желаещи да се запишат в българската армията