1 Февруари, 2026

Превишения на праховите частици в 13 града

Превишения на праховите частици в 13 града

В 13 станции в страната са установени превишения на нормите за фини прахови частици във въздуха. Най-голямо е замърсяването в Горна Оряховица - над два пъти, следват Плевен и пловдивският квартал „Тракия“, съобщават от Изпълнителната агенция по околна среда за качеството на въздуха.

Другите места в страната с мръсен въздух над нормата са Смолян, Русе, Варна, Шумен, Ловеч и бургаските квартали „Меден рудник“ и "Долно Езерово".

В столицата има превишение на фините прахови частици в кварталите „Младост“ и „Надежда“.

Към битовото и промишленото замърсяване, и праха от трафика добавяме и сахарския пясък, който в следващите 48 часа ще увеличава своята концентрация. 
Сподели:

Коментари (0)

Стотици сведоха глави: 81 години от Народния съд и жертвите на комунистическия режим

Стотици сведоха глави: 81 години от Народния съд и жертвите на комунистическия режим

На 1 февруари страната почита паметта на жертвите на комунистическия режим и Народния съд, белязал историята с масови смъртни присъди без право на защита.

Илияна Йотова: Изборът на служебен министър-председател не е моят избор

Илияна Йотова: Изборът на служебен министър-председател не е моят избор

Тя обяви, че от вторник започва консултациите с парламентарните групи, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Явор Божанков:  И днес в залата на българския парламент се чува „Ще отидеш в Белене, бе!“

Явор Божанков: И днес в залата на българския парламент се чува „Ще отидеш в Белене, бе!“

Бившият “български” президент не различава жертва от агресор, не осъжда режима на Путин и зверствата на Русия в Украйна