7 Декември, 2025

Президентът се срещна с председателя на Военния комитет на Европейския съюз

Президентът се срещна с председателя на Военния комитет на Европейския съюз

Клаудио Грациано и Румен Радев, снимка: БГНЕС


Амбицията на Европейския съюз да постигне баланс между задачи, ресурси и способности на въоръжените сили в отделните държавите членки беше във фокуса на срещата на президента Румен Радев с председателя на Военния комитет на Европейския съюз генерал Клаудио Грациано. Двамата разговаряха днес на „Дондуков“ 2 в рамките на посещението на генерал Клаудио Грациано в България, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

На срещата бяха дискутирани модернизацията и развитието на отбранителния капацитет на българските Въоръжени сили. Президентът Радев подчерта, че постигането на целите на ЕС в областта на отбраната е свързано както с придобиването на модерни високотехнологични платформи, така и със създаване на условия за висока професионална подготовка и мотивация на личния състав.

Българският държавен глава открои и ролята на страната ни като фактор за утвърждаване на стабилността и сигурността в региона на Югоизточна Европа, съобщава БГНЕС.
Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

"Правителството планира да вземе около 10 млрд. евро заеми през 2026 г., голяма част от които ще се налеят в икономиката и това ще доведе да засилено потребление и нарастване на инфлацията, тоест на цените. Средно на ден ще взимат 53,5 милиона лева заеми през 2026 г." 

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“