21 Август, 2026

Продължава гасенето на трите пожара в Югозападна България

Продължава гасенето на трите пожара в Югозападна България

Усилията за овладяване на трите големи горски пожара в Югозападна България продължават, след като вчера те се разраснаха. Най-много усилия днес ще бъдат насочени за ограничаването на пожара в Пирин над село Сенокос. Там ще бъде и летателната техника.

Продължава гасенето на пожара на сметището край Цалапица, което се запали във вчерашния следобед. На място е събрана тежка техника, която да започне "запръстяване" на терена, съобщи главен инспектор Димитър Бришимов от пожарната в Пловдив.

Безветрие и инверсия са причините димът от сметището да се стели ниско към околните селища. Миризма се усеща и в центъра на Пловдив. Властите твърдят, че няма опасно завишение на вредните вещества, предаде БНР.

Съобщено беше и за леко завишение на показателите за въздуха над Стамболийски, накъдето отиваше димът, но те не превишават нормата и няма опасност за здравето на хората.

Общо 153 пожара са потушени в страната през последното денонощие, пострадали са трима души, съобщиха от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“. Пожарникарите са реагирали на 193 сигнала за произшествия. Информацията е актуална към 6:00 часа тази сутрин. 

С преки материални щети са възникнали 24 пожара, от които 13 в жилищни сгради, два в промишлени сгради, един в спомагателни, временни или паянтови постройки и други.

Без нанесени материални щети са възникнали 129 пожара, от които 86 в сухи треви, горска постеля и храсти, два в стърнища, 36 в отпадъци, един в готварски уреди и комини и други.

Извършени са 32 спасителни дейности и помощни операции, от които една при катастрофи в транспортни средства, една при инциденти с опасни вещества (с живак - една) и 28 за техническа помощ. 

Регистрирани са и осем лъжливи повиквания.

Сподели:
Милиони в сметки, десетки имоти и огромни дългове: Какво декларират лидерите на партиите

Милиони в сметки, десетки имоти и огромни дългове: Какво декларират лидерите на партиите

Информацията се съдържа в имуществените декларации, подадени към Сметната палата

Йордан Божилов: Заплахата към България трябва да се разглежда като хибридно действие срещу страната ни

Йордан Божилов: Заплахата към България трябва да се разглежда като хибридно действие срещу страната ни

По неговите думи България се използва като носител на послание, но ние не сме неговият адресат

Димитър Ганев: Разривът между „Прогресивна България“ и ПП-ДБ ще се задълбочава

Димитър Ганев: Разривът между „Прогресивна България“ и ПП-ДБ ще се задълбочава

Според него евентуален втори тур между Илияна Йотова и Андрей Гюров би могъл да затвърди новия модел на политическо противопоставяне

Коментари (0)