"При глобална ваксинация, коронавирусът ще остане ендемичен, ще се появява само на определени места, където няма добро ваксинално покритие, показва ново излседване", съобщи за бТВ проф. Радка Аргирова.
По думите и, и трите ваксини, с които разполагаме в момента, са достатъчно ефективни и дават защита срещу болестта.
Проф. Аргирова призова ваксинацията да придобие масов характер.
"Колкото повече се разпространява вирусът, толкова повече мутира. За да спре това, трябва да се ваксинираме", обясни тя.
Според нея, няма хаос с ваксините.
"След като има случаи, в които хора не се явяват, има опасност да бъдат похабявани, по-добре да бъдем по-гъвкави при ваксинирането", коментира тя.
Проф. Аргирова заяви, че в момента има плавно покачване на броя новозаразени и затова трябва да се ускори максимално ваксинирането.
Още от България
Народното събрание прие на второ четене промени в НПК
Отхвърлено беше предложението на "Демократична България" лицата, които са подали съобщение за извършено престъпление, да могат да обжалват постановлението за прекратяване на наказателното производство
Петрова за отказа да подкрепим санкциите срещу руския Кирил: Само символични са
За Европа обаче моралът и ценностите не са само "символични", а основополагащи
Георги Георгиев: България излиза от Сивия списък за пране на пари - огромен успех!
Страната ни е изпълнила 40 от общо 40 специфични препоръки на международната организация FATF