„Правим пълна реорганизация на болниците. Много ми е трудно. До днес трябваше да осигурим минимум 200 легла за COVID отделения. Това изисква време”, заяви пред Нова телевизия директорът на „Пирогов” проф. Асен Балтов.
Според него, частните болници не са имали готовност за мерките на държавата, защото са смятали, че няма да има втора вълна.
При ръст на случаите на заразени, частните лечебни заведения са започнали да взимат мерки.
„Човек, който е изкарал коронавирус и има антитела, може да работи без да носи маска или защитно облекло. Хубаво е две седмици след карантината да се направи т.нар Илайза метод, който показва какво е наличието на антитела”, обясни проф. Балтов и подчерта, че медиците, които работят в COVID отделения, имат високо количество антитела.
Още от България
Докато рицарите на българщината не влязат в историята, престъпни идеологии ще тровят децата ни
И точно защото ги няма в историята заради робите на Москва, младите хора стават удобна почва на отровните стрели на вражеската пропаганда
Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?
Изтекоха 100-те дни от управлението на кабинета на Румен Радев. Каква е оценката на гражданите за управлението му досега
Шишков: Предстои спиране на тока и водата в Баба Алино, издават се заповеди за събаряне
"230 са актовете за сгради, които нямат подробен устройствен план"