България
Проф. Балтов: Задължителна ваксинация за лекари, социални работници, учители, военни, полицаи
"Националният план за справяне с пандемията е прах в очите на хората. В него не е съобразена заболеваемостта на медицинския персонал, а базата за оценка на ситуацията е 14-дневна - твърде дълъг период при положение, че при Омикрон броят на случаите расте експоненциално", заяви пред БНТ депутатът от ПГ на ГЕРБ и бивш директор на "Пирогов" проф. Асен Балтов.
Той допълни, че през последните пет дни имаме повече нови случаи на коронавирус, отколкото в най-големия пик на третата и на четвъртата вълна.
Друг проблем, според Балтов, е че в плана е заложено запълването на над 1200 интензивни легла, а през последните вълни сме стигали до над 800 настанени в интензивните сектори - тоест изчаква се прекалено дълго преди да се въведат най-строгите ограничения.
Според Асен Балтов, мерките у нас трябва да са по-затегнати, защото нямаме достатъчна защита срещу Омикрон. Освен това все още никой не може да каже дали новият щам се кара леко.
"Все пак новият план на правителството е по-добър от плановете за справяне с пандемията на на служебното правителство", отбеляза Балтов и изрази надежда, че планът ще бъде коригиран, когато се отчетат пропуските му.
Бившият директор на "Пирогов" призова всички да се ваксинират и да спазват мерките срещу коронавирус. Той очаква да се наложи поставянето и на втора бустерна доза ваксина, съдейки по опита на Израел.
Според Балтов трябва да се въведе задължителна ваксинация за лекари, социални работници, учители, военни, полицаи
Фактор
Той допълни, че през последните пет дни имаме повече нови случаи на коронавирус, отколкото в най-големия пик на третата и на четвъртата вълна.
Друг проблем, според Балтов, е че в плана е заложено запълването на над 1200 интензивни легла, а през последните вълни сме стигали до над 800 настанени в интензивните сектори - тоест изчаква се прекалено дълго преди да се въведат най-строгите ограничения.
Според Асен Балтов, мерките у нас трябва да са по-затегнати, защото нямаме достатъчна защита срещу Омикрон. Освен това все още никой не може да каже дали новият щам се кара леко.
"Все пак новият план на правителството е по-добър от плановете за справяне с пандемията на на служебното правителство", отбеляза Балтов и изрази надежда, че планът ще бъде коригиран, когато се отчетат пропуските му.
Бившият директор на "Пирогов" призова всички да се ваксинират и да спазват мерките срещу коронавирус. Той очаква да се наложи поставянето и на втора бустерна доза ваксина, съдейки по опита на Израел.
Според Балтов трябва да се въведе задължителна ваксинация за лекари, социални работници, учители, военни, полицаи
Още от България
Самолет на египетските авиолинии кацна извънредно в Горна Оряховица, пътувал е за Румъния
Изпълнявал е полет от Египет до Крайова
Кметът на Тетевен поздрави инж. Емил Максимов по случай 30-годишния юбилей на компания „КАМАКС“
Г-н Максимов благодари за уважението и подаръците, като сподели за успехите, трудностите и предизвикателствата в своята работа през годините
Обвиниха 31-годишния Румен за убийството на Къци, хвърлен от Лъвов мост
Румен е подведен под отговорност по основния член от Наказателния кодекс, който предвижда от 10 до 20 години затвор. С напредването на разследването обаче обвинението му може да бъде променено.