16 Април, 2026

Проф. Георги Рачев: Безкрайно много слънце

Проф. Георги Рачев: Безкрайно много слънце

Ще бъде горещо до края на юли, ще продължи и през август, прогнозира климатологът

"Ще бъде топло, а в следобедните часове още по-топло. Това ще продължи до края на месеца и началото август. Безкрайно много слънце", заяви в климатологът проф. Георги Рачев пред бТВ.

Най-тежката нощ беше в Русе и Силистра. Там беше най-топло. Минималната температура тази сутрин там беше 25 градуса, добави той.

"Ще бъде много топло особено в събота, но не вярвам, че ще подобрят национални рекорди. В неделя и понеделник ще има глътка въздух и после третата вълна. В Северна България в четвъртък има вероятност да се развият симпатични бури. Малка е вероятността", подчерта климатологът.

Според него се очакват температури от около 41 градуса.

„Уникалното е сравнително дългият период на топло време, което беше досега и ни предстои още няколко седмици. По този показател тази година надминахме 2000 г., когато в Пловдив измерихме абсолютния рекорд в България 45 градуса", каза той.

Сподели:

Коментари (0)

Отиде си композиторът и диригент Кирил Икономов

Отиде си композиторът и диригент Кирил Икономов

Кирил Икономов и съпругата му Мая Нешкова създават известни хитове, като песните "Конче вихрогонче", "Слънчева обич", "Китка за обич", "Щастие с пари не се купува", "Храмът", "Честит рожден ден", "Обичам те", "Пей, сърце" и др.

София тех парк изпрати кандидатура за Ускорителя в областта на иновациите в отбраната в Северния Атлантик

София тех парк изпрати кандидатура за Ускорителя в областта на иновациите в отбраната в Северния Атлантик

България вече има 4 тестови центъра, включени в инициативата на НАТО и прибавянето на Ускорител ще завърши екосистемата. Част от ползите за българския бизнес, инвеститорите и науката са достъп до безплатни услуги и високотехнологични лаборатории за тестове.

Гюров за Деня на конституцията: Има какво да осъществяваме от идеала за истинска правова държава

Гюров за Деня на конституцията: Има какво да осъществяваме от идеала за истинска правова държава

"Вероятно трябва честно да признаем, че не успяхме напълно да достигнем всички високи цели, които Българското Възраждане постави и които намериха своя израз както в Търновската конституция, така и в тази от 1991 година“, отбеляза премиерът