"Нещата вървят зле за първия мандат, надявам се на третия - БСП обявиха, че ще предложат служебното правителство като редовно. В момента ИТН се държат изключително деструктивно, обидно, нахално, надменно. Политиката не е само рационални решения, но и идентификация. За да се разпознаем в тези, които ни водят, трябва те да имат определени качества - да са познати, да имат биография. Сега ни се предлагат технократи. Да продаваш шнорхели не е като да управляваш държава"1 прогнозира пред БНР културният антрополог проф. Ивайло Дичев.
Проф. Дичев допълни:
"Големият въпрос е на кой ще се връчи мандатът. Логично е да се върне на БСП. Но има и друга логика, да го връчи и на най-малките ИБГНИ. Но да останем без кабинет ще бъде доста страшно. Слави Трифонов направи партия напук на партиите, направи антипартия. Неговата идеология върви в тази посока и поддръжниците му очакват това".
Той изрази надежда, че ИТН ще коригират поведението си:
"Може би да дръпнат назад Тошко Йорданов, който е изключително агресивен. Да подпишат споразумение. Все още има възможности. В момента работата опира на психология. Каквото и правителство да се направи, трябва да имаме минималистични цели".

Ивайло Дичев
Според него каквото и правителство да се направи, трябва да имаме минималистични цели
Фактор Фактор
Още от България
Денят ще е предимно слънчев, утрото е мразовито
Денят ще е предимно слънчев, утрото е мразовито
Как бе сложен край на кампанията с Мария Бакалова за българските визи в САЩ
Защо бе изтрита снимката на външния министър Георг Георгиев с известната ни актриса?
Законност на хазартните игри в България.
Хазартните игри са популярна форма на забавление, която предлага на играчите възможността да изпитат тръпката от риска и печалбата. Днес, благодарение на технологиите, достъпът до казина е по-лесен отвсякога, като много хора предпочитат онлайн платформите пред физическите казина.