"Резолюцията е тежко юридическо недоносче. Там се говори правилно за върховенство на закона, но започва с призив да се нарушава Конституцията с призива за ратифициране на Истанбулската конвенция. Решенията на КС имат силата на конституционни текстове, като мнозинството", заяви пред БНТ проф. Михаил Константинов, директор на "Информационно обслужване".
Той повтори тезата си, че в Европейският съюз няма нито една страна, която да прилага машинно гласуване.
"Това, което се случва в България отвратително, защото всеки се говори против изборния процес и това руши доверието в него. Във всяка секция има представители на всяка партия, например, на БСП, в изборния процес участват най-малко 18-20 хиляди такива представители. Какво повече да направи българската държава, за да накара тези представители на партии, застъпници и наблюдатели да си свършат работата. Няма протокол, в който да не са отбелязани гласовете за някоя партия", разказа той.
Според него, критиките срещу изборния процес имат за цел да оправдае изборния провал на партиите.
"Нека бъдем обективни - в България има над 200 хиляди души, които не са докосвали компютър. Ще ги лишим от правото да гласуваме ли", попита проф. Константинов и добави, че депутатите са се вкарали в капан, когато въведоха машинното гласуване.
Още от България
България: Оставаме солидарни с Украйна и правото й на справедлив мир като суверенна държава
Страната ни подкрепи съвместно изявление на Европейския съюз в ООН след мащабните въздушни атаки на агресора Русия
Откриха две изчезнали деца от Варна
Двете деца сега са под полицейска закрила и са настанени в дом за временно настаняване на малолетни и непълнолетни
Слънце с летни жеги през деня, следобед се появяват облаци, дъжд в планините
България се радва на почти летни температури, но още в четвъртък времето ще се промени чувствително. Очакват се захлаждане, гръмотевични бури и локални градушки в много райони на страната.