"Може да се окаже, че днешният празник ще бъде най-студеният ден поне до първа пролет. Днес ще е хладно, утре топло, в събота още по-топло, а в неделя пак мечтаем за джапанки“, каза климатологът проф. Георги Рачев пред бТВ.
На 8 март температурите в столицата ще бъдат около 7-8 градуса.
В събота и неделя се очаква затопляне с температури съответно 12 и 16-17 градуса. Най-топлото място в Европа ще бъдат Източните Балкани.
В понеделник в София ще бъде между 15 и 17 градуса, а на някои места като Ивайловград, Свиленград и Хасково в понеделник се очакват 18-19 градуса.
От началото на следващата седмица обаче отново ще има валежи. В сряда и четвъртък се очаква захлаждане.
"Типично мартенско време, мъжете да не се отпускаме, жените ни поддържат в тонус да не мислим, че всичко сме оправили, имаме да правим още много неща за прекрасните дами“, каза климатологът проф. Георги Рачев.
В Пампорово е натрупала прясна снежна покривка, но по думите на проф. Рачев в следващите две седмици нов сняг няма да има.
Още от Улицата
Акция на МВР - обиски и арести в Пловдивския университет
Проверките са насочени към филиала на ПУ "Паисий Хилендарски" в Смолян, при които се изземват документи, свързани с обществени поръчки
Два пъти повече емигранти от очакваното са се върнали у нас по програмата ''Избирам България''
Над 1500 от одобрените кандидати са на възраст между 30 и 40 години, а общо 4142 заявления са били подадени за пребиваване в страната
Издават първите заповеди за събаряне на незаконния град край Варна
Над 300 са проверените удостоверения за търпимост на сгради на територията на Варна. За половината от тях няма данни сградите да са съществували преди 2009 година