18 Юни, 2026

Прогноза: Борисов ще остане начело, виждаме решимост да не допусне служебен кабинет

Прогноза: Борисов ще остане начело, виждаме решимост да не допусне служебен кабинет
Евелина Славкова

„Може би няма да ходим на предсрочни избори, виждаме нов образ на премиера Бойко Борисов с твърдото му решение да запази кабинета. Но ако протестите се разраснат, темата „предсрочни избори“ ще стане актуална. Сега виждаме решителност правителството да не позволи съставяне на служебен кабинет“, коментира пред БНР Евелина Славкова, социолог от Изследователски център „Тренд“.

„Този протест има еволюционен, отколкото революционен характер. Но не мисля, че политическата картина ще се промени драстично“.

Според Славкова важни са детайлите, които се виждат по време на протестните демонстрации: 

„Виждат се плакати, чрез които младите хора казват – искаме да останем да живеем в България, подредена и некорумпирана България. Това са хора, излезли, защото искат някаква промяна. Липсва политизирането на протеста“.  

Славкова прогнозира с уговорката - ситуацията е динамична и мнението е към сегашния момент, че вотът на недоверие ще бъде преодолян, чисто математически.

„Ако се стигне до формиране на нов кабинет, Борисов няма да подмени всички министри, той ще остане начело. По-скоро правителството ще бъде полуекспертно, за да се опита да види доколко този вариант ще смекчи ситуацията“. 
Сподели:
ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“

ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“

В пакета влизат законопроекти за промени в Закона за гражданската регистрация, Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица и Изборния кодекс

В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

Според проф. Михаил Константинов депутатските заплати надвишават значително обявеното средно основно възнаграждение

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Никой не ни е дал конкретен разчет как са изчислени тези 3,8 милиарда евро дълг, трябва да се приеме план за реформи и бюджет с дефицит 3%, заяви депутатът от ДБ

Коментари (0)