"Индикацията е, че бюджетът няма да бъде приет. Няма и причина да бъде приет този бюджет", коментира пред БНР Никола Янков, икономически анализатор и бивш заместник-министър на икономиката.
"Ще спестим 2 милиарда лева. Нищо лошо не се случва в момента. Фискалната рамка е важна. Ние трябва да имаме стратегическа цел за присъединяване към еврозоната и бюджетът трябва да е под контрол."
"Този бюджет не помага на най-бедните, за тях не е предвидено нищо в този бюджет", изтъкна Янков.
По думите му този бюджет "стимулира потреблението на най-богатите хора, които харчат най-много ток и парно".
БСП подкрепя бюджета основно заради пенсиите и заради нищо друго, смята той.
Още от България
Теодор Ушев: Да, в България има нацизъм - подхранван от проруските кръгове и партии
"Те са подхранвани и отглеждани от речта на омразата на лидерите, в социалните мрежи - тези, които ходят в Иран, които имат незаконен бизнес с Хамас и Хизбула"
Гюров: Г-н Радев, дължите отговори за скинарския скандал с еврейчетата в Банско?
Защо българските граждани научават от италианските медии какво се случва в собствената ни държава - обществото трябва да знае
Слави Трифонов: Г-н Демерджиев, да не би да сте си помислил, че защото е август няма да Ви питам за "Петрохан"
Случаят "Петрохан" е изключително важен и изключително специален, защото е в състояние да размести пластовете в българската народопсихология