16 Юли, 2026

Прокуратурата се самосезира, проверява публикацията на "Ел Периодико"

Прокуратурата се самосезира, проверява публикацията на "Ел Периодико"

Прокуратурата на Република България се самосезира във връзка с изнесените на 21 февруари 2020 г. твърдения в статия на испанския вестник „Ел Периодико“ със заглавие: „Разследване за пране на пари в Барселона сочи към премиер-министъра на България“.

С цел изясняване на сочените данни за извършено престъпление от общ характер, по линия на механизма за международното правно сътрудничество, ще бъде поискана официална информация от испанските власти, съобщиха от държавното обвинение.

В хода на проверката ще бъдат снети обяснения от всички посочени в статията лица, както и ще се изиска документация за осъществявани от тях предполагаеми сделки.
Сподели:
 Първан Симеонов:  "Прогресивна България" с този бюджет ни казаха "дайте ни още половин година, за да попресмятаме

Първан Симеонов: "Прогресивна България" с този бюджет ни казаха "дайте ни още половин година, за да попресмятаме

Политологът посочи още, че ако ПП-ДБ имат общ кандидат за президент и излязат на балотаж - новата политическа картина ще бъде ясно очертана

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-малко важно от провеждането на реформите

Радев: Спасяването на Плана за възстановяване е не по-малко важно от провеждането на реформите

Той очаква новият Фонд за конкурентноспособност да функционира така, че средствата от него да достигат и до по-слабо развитите държави членки

Андрей Гюров: Отсъствието на България от „Коалицията на желаещите“ е дълбоко проблематично

Андрей Гюров: Отсъствието на България от „Коалицията на желаещите“ е дълбоко проблематично

"Това не е българският интерес. И това не е начинът той да бъде защитаван", смята той

Коментари (0)