5 Февруари, 2026

Протест иска оставките на здравния министър и шефа на „Пирогов“

Протест иска оставките на здравния министър и шефа на „Пирогов“

Пореден протест под надслов: "Вън мафията от здравеопазването" ще се проведе в София.
Демонстрацията беше организирана от фондация "Даная" -  няколко часа след като новият здравен министър д-р Галя Кондева отмени заповедта за освобождаването на директора на болницата д-р Валентин Димитров, съобщава БНР.

Отмяната на заповедта за освобождаването на директора на "Пирогов" беше обявена в третия ден от встъпването на д-р Кондева на поста здравен министър. 
Сред аргументите за това първо нейно публично действие беше липсата на установени злоупотреби и корупционни практики, които да налагат смяна на ръководството на спешната болница.
Д-р Валентин Димитров остана действащ директор още при опита на бившия здравен министър да го смени, като атакува в съда акта за освобождаването си. Мандатът му изтича на 23 април. 

От фондация "Даная" реагираха на действията на министър Кондева със заявка, че те показват силните зависимости и корупцията в сектора.
Участниците в днешния протест отново ще поискат освобождаването на д-р Димитров заради множество нарушения и на министър Галя Кондева, заради разпъването на чадър над директора на "Пирогов".

Сподели:

Коментари (0)

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент