В поредния ден на антиправителствените протести отново се стигна до блокада на движението по бул. „Цар Освободител“.
Протестиращите днес не са толкова много, както в началото на седмицата, но на площад „Независимост“ са се събрали недоволни, които продължават с исканията си за оставки.
59-и ден на протестите с искане за оставка на правителството и на главния прокурор в София. Към исканията се добавят свикване на Велико Народно събрание и промени в Конституцията.
Протестът се провежда под наслов "Нас не ни е страх", а протестиращи коментираха пред репортерите на БНР, че "полицията не си е научила урока".
В предходната вечер бе направен нов опит за изграждане на палаткови лагери на „Орлов мост“, но полицията отново ги премахна в късните часове на петъчния ден.
Днес не е ясно дали ще се направи нов опит за обособяване на постоянен лагер, като от протестиращите засега не споделят плановете си.
Ситуацията на площада е спокойна и без индикации за покачване на напрежението между протестиращи и полицаи.
Още от България
Затвориха аквапарк във Варна, злосторници са повредили умишлено съоръженията
"За нас най-важна е безопасността на всеки посетител, затова аквапаркът във Варна временно няма да работи, докато не отстраним всички щети"
МВнР, във връзка със задимяването от сръбските пожари: България предложи помощ на Сърбия
Посолството ни в Белград е връчило вербална нота с искане за информация относно огнището на пожара, намиращ се в трансграничен район
Нинова: Прогресистите намаляват минималната заплата, запазват тези в бордовете – огромен скандал!
"Това е най- антисоциалното и най-антихуманно, некадърно и алчно правителство"