8 Януари, 2026

Протестиращи срещу "Газпром" се опитаха да нахлуят в Министерството на енергетиката

Протестиращи срещу "Газпром" се опитаха да нахлуят в Министерството на енергетиката

Протестиращи скандираха “Радев вън, Тук не Москва, Радев вън, Христов е позор"

Чуваме всякакви коментари и всякакви доказани вече лъжи за интерконектора с Гърция. Доказана беше лъжата, че нямало документ, решение и протокол за спиране на документалното завършване на процедурата на интерконектора. Този документ вече е публичен и тази лъжа беше разобличена.

Това заяви Георги Георгиев, шеф на Сдружение БОЕЦ пред медиите преди да започне протестът на Сдружението, последван от опит за насилствено нахлуване в Министерство на енергетиката, предаде репортер на БГНЕС.

Първата тема, която трябваше да бъде обсъдена, е била свързана с информация за резултатите от проверка на министерството по сигнал на "БОЕЦ", свързана с Турски поток. Втората тема е касаела разглеждането на декларация, връчена от симпатизанти на сдружението. В нея е записано, че държавата не трябва да подписва договори с "Газпром" и други руски компании за доставка на газ.

След неуспешният опит да се влезе в Министерство на енергетиката събралите се протестиращи скандираха “Радев вън, Тук не Москва, Радев вън, Христов е позор".

Георгиев се закани, че ако няма разбиране, ще сменят тактиката си.

“Ще се наложи да сменим тактиката, ще се наложи ние да влизаме вътре. Съжалявам за момчетата, с които ще се сблъскваме, но ние сме граждани, които ще отстояват целите си безкомпромисно”, закани се председателят на "БОЕЦ".

Протестиращите залепиха черно и червено тиксо със знак Z на прозорец на министерството, съобщава БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

 Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

Експерт: Ако Chevron придобие бургаската рафинерия, това качествено ще промени енергийния пазар в региона

„Стратегическите активи у нас е по-добре да бъдат собственост на компании от държави съюзници на България, за да не се използват като оръжие срещу националния суверенитет."

 Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

Андрей Райчев: Най-голямата неизвестна е едно име – Румен Радев

 Според него американският президент управлява чрез спектакъл – чрез редуване на страх и надежда. Това е моделът на управление след ковид пандемията

„Да, България“ настоява Летище София да плаща концесионната си такса от тази година

„Да, България“ настоява Летище София да плаща концесионната си такса от тази година

Отсрочката на плащанията беше въведена като временна антикризисна мярка заради COVID-19.