7 Юли, 2026

Разбилият се край Кавала самолет летял три пъти от Бургас последната седмица

Разбилият се край Кавала самолет летял три пъти от Бургас последната седмица

Самолетът е изпълнил полети от Бургас до полския град Жешов

Самолетът Antonov An-12BK, който се разби малко преди полунощ в събота край Кавала, е извършил три полета от в Бургас през последната седмица. Това показва историята на полетите на машината UR-CIC на авиокомпания Meridian Air Cargo във Flightradar24.com, направена от "24 часа".

Самолетът е изпълнил полети от Бургас до полския град Жешов на 10 юли - два - в 13:41 часа, и в 22:45 часа, както и на 13 юли, като тогава е излетял в 00:48 мин. 

Във фаталния 16 юли машината е извършила два полета, първият е бил от Анкара до Ниш, като е кацнала в сръбския град в 14:09 часа местно време. В 18:36 излита за Аман, но така и не достига до столицата на Йордания заради повредата в един от четирите двигателя и катастрофата край Кавала. Тя стана след поискано аварийно кацане. Местни жители, заснели видео, свидетелстват, че преди сблъсъка се е виждал пожар на самолета.

Според украинската агенция Униан 8-членният екипаж е изцяло от украински граждани и всички са загинали. Засега остава неясно какво е естеството на товара от 11,5 тона, който е бил на борда, като според гръцките медии той е "опасен". Районът е отцепен и са задействани протоколите на всички институции в Гърция, отговарящи за обезвреждане на опасни вещества.

Сподели:
ДБ настоява за изслушване на шефа на ДАНС в НС - за спряна проверка на фармацевтични складове

ДБ настоява за изслушване на шефа на ДАНС в НС - за спряна проверка на фармацевтични складове

Според ДБ, това е пореден случай на “прибирайте се, колеги”

„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

„Остават 2 часа до взривяването“ - нови сигнали за бомби заляха страната

Полицейски служители извършват проверка, засега няма затворени сгради

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Приеха оставката на ректора на Софийският университет, кандидатите за поста вече са 4

Общото събрание на Софийския университет прие оставката на проф. Георги Вълчев като ректор на висшето училище, кандидатите за ректор вече са четирима

Коментари (0)